Wtorek, 13 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Andrzej Rabiej

Jego ojciec urodził się w wielodzietnej rodzinie w Brzezinach gdzie nadal przebywa dużo krewnych osób. W latach dzieciństwa oraz młodzieńczych corocznie spędzał wakacje szkolne u stryja Ludwika Rabieja oraz siostry i szwagra ojca, Anieli i Jana Czwartosów.

Jego kontakt i fascynacja sztuką rozpoczęły się dość późno, bo w wieku prawie 60 lat w sposób nagły. Twórczość słowem i kolorem stała się jego pasją. Pierwszy obraz pana Andrzeja Rabieja powstał w 2002 roku, a do chwili obecnej namalował ich ponad 350. Poświęcił się malarstwu, głównie w technice olejnej. Tematem jego prac są przede wszystkim pejzaże i sceny rodzajowe. Pierwszy wernisaż odbył się w 2003 r., a następne w 2005 r. i 2006 r. Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach oraz Klubu Artystów Plastyków KAP 65 przy KSM Kielce. Brał czynny udział w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez w/w organizacje oraz przez Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich, którego członkiem był przez szereg lat.

W wyniku przebytego wypadku nie jest w stanie brać czynnego udziału w plenerach, a jego podstawa twórczości ograniczona jest do fotografii i Internetu oraz po prostu fantazji.

Zapraszamy do obejrzenia twórczości Pana Andrzeja Rabieja na jego stronie internetowej.

/z/


« Powrót do listy
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola