Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Bogumiła Izabela Skóra

Urodziła się 27 stycznia 1981 roku w Brzezinach, tu też ukończyła szkołę podstawową. W Sandomierzu w Technikum Przemysłu Spożywczego im. Komisji Edukacji Narodowej uzyskała dyplom technika żywności. W 2006 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Obecnie pracuje w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Brzezinach.

Debiutem jej kariery poetyckiej był tomik wierszy Tunel, który wydała pod panieńskim nazwiskiem Wojtyś. Wiersze Bogumiły ukazywały się w prasie: "Europa Studencka" "Wiadomości Morawickie”. Za swoją twórczość zdobywa różnego typu nagrody, np. III miejsce w III Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Literackim w Kielcach "Godność człowieka". W 2008 roku otrzymała tytuł "Twórcy Regionu 2008". Jak sama mówi, jej literacką matką jest Pani Daniela Kowalska, dzięki której wiersze Bogumiły Skóry ujrzały w końcu światło dzienne. Ostatni opublikowany przez nią tomik poezji nosi tytuł Stan duszy.

Bogumiła Izabela Skóra angażuje się także w prace społeczne. Należy do sekcji literackiej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, gdzie pełni funkcję sekretarza. Jest  aktywnym członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola.


« Powrót do listy
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola