Wtorek, 13 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Janusz Wojtyś

Urodził się 13 sierpnia 1950 roku w Brzezinach. Z wykształcenia jest inżynierem ogrodnictwa. Jego żona Alicja zmarła w 2011 roku. Ma troje dzieci i dwoje wnuków. Jest osobą bardzo zasłużoną dla gminy Morawica i miejscowości Brzeziny.

W latach 80-tych stał na czele Związku Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Był twórcą Gminnego Komitetu Obywatelskiego. Dzięki niemu rodziła się i rozwijała samorządność w gminie. Od 1990 roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Gminy. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień, m.in. Za zasługi dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” z okazji 10-lecia istnienia Związku oraz Złoty Krzyż Zasługi.

W roku 2008 był jednym z inicjatorów i założycieli Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola. Ponad dwa lata stał na jego czele jako prezes. Dzięki niemu Stowarzyszenie mogło zrealizować wiele inicjatyw ważnych dla społeczności lokalnej, takich jak: wydanie książki o cmentarzu parafialnym w Brzezinach, organizowanie imprez plenerowych, utworzenie strony internetowej miejscowości czy wydanie okolicznościowego biuletynu „Brzezina”. 

Janusz Wojtyś nie szczędzi czasu na pracę społeczną na rzecz swojej miejscowości, choć jest obarczony odpowiedzialną funkcją w Radzie Gminy, pracą we własnym gospodarstwie rolnym i obowiązkami rodzinnymi.

 

 


« Powrót do listy
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola