Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Julian Jędrocha

Julian Jędrocha urodził się 8 stycznia 1935 roku w rodzinie Jana Jędrochy i Anny z Pobochów. Miał sześcioro rodzeństwa, ale troje zmarło bardzo wcześnie. W wieku 6 lat stracił ojca. Ukończył 7 klas szkoły w Brzezinach. Od wczesnych lat dziecięcych przyzwyczajony jest do ciężkiej pracy na roli. Oprócz uprawiania pola, jego rodzina zawsze hodowała różne zwierzęta gospodarcze. W 1954 roku rozpoczął pracę jako górnik w kopalni Sitkówka-Nowiny. Czas pracy przerwał pobyt w wojsku w latach 1957 - 59. W 1960 roku Pan Julian ożenił się z brzezinianką Janiną Frankowicz, z którą ma trójkę dzieci - dwie córki i syna kapłana.

W 1959 roku Pan Julian rozpoczął pracę w Kopalni Kamienia Dolomitu w Radkowicach, gdzie doczekał emerytury. Pracował na stanowisku górnika, maszynisty, operatora i mechanika koparki. Za zasługi w zakładzie pracy został wielokrotnie odznaczony. Należał do Solidarnosci Rolniczej.

Za namową ludzi kandydował na radnego gminy i był nim jeszcze za czasów Polskiej Republiki Ludowej. Był także radnym I kadencji Rady Gminy Morawica w latach 1990 - 1994. Aktywnie uczestniczył w kreowaniu samorządności na terenie gminy. W 1981 roku wszedł w skład rady parafialnej założonej przez nowego ks. Proboszcza Wacława Smolarczyka. Wraz z innymi osobami z parafii pomagał księdzu w trosce o kościół i dobra parafialne (przykrycie jednej strony kościoła dachem, budowa ołtarza polowego, podjazd na parking górny itp.). Również obecnie aktywnie działa na recz Parafii Brzeziny. Jest członkiem Komitetu Odnowy Kościoła Parafilanego w Brzezinach. Jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach.

Całe swoje życie mieszka w Brzezinach. W 1962 roku wybudował dom, w którym mieszka do dziś ze swoję małżonką. W jego życiu zawsze ważna była religia i praca. Jest cżłowiekiem bardzo przywiązanym do swojej miejscowości.

 


« Powrót do listy
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola