Wtorek, 13 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Tadeusz Król

Urodził się 20 lutego 1930 roku w Kowali w rodzinie Władysława Króla i Marianny z Jędrochów. Ukończył Szkołę Podstawową w rodzinnej miejscowości i Liceum Pedagogiczne w Kielcach. Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Jego zamiłowanie do odkrywania wiedzy przerodziło się w przyszły zawód. Zaczął pracować jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kowali, a następnie jako wykładowca akademicki na wydziale fizyki w WSP w Kielcach.

Tadeusz Król angażował się także w działalność społeczną. Był radnym w gminie Nowiny, później w gminie Chęciny. Udzielał się m.in. przy realizacji budowy boiska sportowego w Kowali, a następnie jako mieszkaniec Chęcin przyczynił się do powstania boiska na osiedlu Sosnówka. Był honorowym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali. Posiadał różne pasje, m.in. pszczelarstwo. Interesował się także zdalnie sterowanymi modelami latającymi i pływającymi. Zajmował czołowe miejsca w zawodach modelarskich w kraju i za granicą. Prowadził zajęcia z młodzieżą, którą chciał zarazić swoją pasją.

Tadeusz Król był mężem Genowefy Kowalskiej, z którą miał jedną córkę. Tworzyli kochającą się rodzinę. Kochał też życie i ludzi. Pomagał innym, wkładając w to całe serce. Miał dar zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich do swoich pomysłów. Zawsze działał dla dobra ogółu. Był bardzo inteligentny i wiedział, jak pożytecznie wykorzystać swoją wiedzę. Przy tym był bezinteresowny.

Tadeusz Król zmarł w Chęcinach 16 października 2000 roku, a pochowany jest w Brzezinach.

/KP/


« Powrót do listy
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola