Niedziela, 25 sierpnia 2019

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Damian Zegadło zwycięzcą plebiscytu

2010-02-04

Damian Zegadło jest radnym pierwszej kadencji w Gminie Morawica. Kandydował do tej funkcji, ponieważ leży mu na sercu dobro mieszkańców Brzezin i Gminy Morawica.

Mieszka w Brzezinach, ma 25 lat. W ubiegłym roku ukończył studia na kierunku pedagogicznym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach, uzyskując tytuł magistra. Kilka miesięcy temu rozpoczął staż przygotowujący do pracy zawodowej. Oprócz tego jest bardzo zaangażowany w działalność społeczną na różnych polach. Od wielu lat pracuje jako wolontariusz Caritasu. W latach 2006 i 2008 został wyróżniony statuetką „Oskar Wolontariatu” przyznawaną dla najaktywniejszych wolontariuszy z Kielc i regionu. Praca społeczna i pomaganie innym daje mu wiele satysfakcji i jest jego sposobem na życie.

Damian Zegadło jest niezwykle oddany swojej parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Od 2001 roku prowadzi młodzieżową scholę parafialną im. św. Stanisława Kostki. Przyczynił się bardzo wydatnie do wykonania oświetlenia kościoła i sprawnego przebiegu remontu jego wnętrza: ołtarzy, łuku tęczowego, ambony. Prowadzi kronikę parafialną. Jest naczelnym redaktorem gazetki parafialnej „Sanctus”, która już drugi rok ukazuje się nieprzerwanie w każda niedzielę. Rokrocznie jest głównym pomysłodawcą i wykonawcą Szopki Bożonarodzeniowej i Grobu Pańskiego. Jego działalność ma bardzo duże znaczenie dla życia religijnego parafii.

Damian jest również współzałożycielem i aktywnym działaczem Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola. Ma wiele wspaniałych pomysłów, którymi zaraża innych. W minionym roku została np. zorganizowana wspólnie ze scholą pierwsza kwesta na rzecz zabytkowego cmentarza parafialnego w Brzezinach.

Jako młody, energiczny, pełen pomysłów i zapału do działania człowiek cieszy się sympatią i uznaniem wielu osób. Dlatego nie dziwi wynik sondy, który jest tej sympatii najlepszym dowodem. Serdecznie gratulujemy Damianowi uzyskania takiego wyniku.

 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola