Piątek, 18 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Pamiętamy

2011-04-02

2 kwietnia 2005 roku popłynęło wiele łez z oczu ludzkich na całym świecie. Do domu Ojca odszedł Ojciec Święty Jan Paweł II. Dziś obchodzimy VI rocznicę jego śmierci. W tym roku w spósób wyjątkowy, ponieważ w oczekiwaniu na beatyfikację, która odbędzie się 1 maja tego roku.

Z okazji rocznicy śmierci Papieża w kościele parafialnym w Brzezinach została odprawiona o godz. 16.00 Msza Święta w Jego intencji. Koncelebrowali ją ks. Jan Pragnący i ks. Rafał Nowiński. Oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Zespołu Szkół w Brzezinach. Nie mogło także zabraknąć pocztu sztandarowego tej szkoły, której patronem jest właśnie Jan Paweł II. Przed mszą obok popiersia papieża przy schodach kościelnych zuchy i harcerze pełnili wartę honorową, którą później kontynuowali w kościele. Parafianie także pamiętali o rocznicy, zapalając znicze i uczestnicząc w Eucharystii.

Z okazji dzisiejszej rocznicy i oczekiwania na beatyfikację młodzież parafialna przygotowała specjalną dekorację w prezbiterium kościoła. Centralne miejsce zajmuje krzyż, a pod nim znajduje się wizerunek papieża, któremu ten Święty Znak towarzyszył przez całe życie. Poniżej umieszczona została stuła należąca kiedyś do Jana Pawła II, spoczywająca na brewiarzu - Liturgia Godzn była bowiem umiłowanym sposobem modlitwy papieża. Przy portrecie jest także zapalona świeca - symbol pamięci, ale także symbol życia wiecznego.

Dzień wcześniej, tj. 1 kwietnia, delegacje organizacji uczniowskich z Brzezin pod kierunkiem p. Beaty Łabęckiej złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy popiersiu Patrona na placu szkolnym. Pamięć papieża uczcili słowami: "My, uczniowie Zespołu Szkół im Jana Pawła II, dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twoje wspaniałe świadectwo życia, za Twoje nauczanie, za Twoją miłość do nas - młodych. Szukałeś nas i dziś przychodzimy do Ciebie. Pragniemy złożyć Ci hołd."

Janie Pawle II wstawiaj się za nami!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola