Poniedziałek, 30 marca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Brzeziny mają nowego sołtysa

2011-04-11

10 kwietnia 2011 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Brzezinach odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej na lata 2011-2015. Przybyło na nie 98 mieszkańców. Zebranie prowadził wójt gminy Morawica Marian Buras.

W pierwszej części obecny sołtys Grzegorz Buras przedstawił krótkie sprawozdanie, w którym wymienił inwestycje, jakie miały miejsce w Brzezinach w minionej kadencji. Następnie zgłaszano kandydatów na sołtysa i do Rady Sołeckiej. Na liście kandydujących do objęcia funkcji sołtysa znaleźli się: Grzegorz Buras, Robert Młynarczyk i Barbara Kanarek.

W tajnym głosowaniu największe poparcie zdobył Robert Młynarczyk i to on będzie przez najbliższe cztery lata reprezentował naszą miejscowość.  Zgromadzeni wybrali również siedmioosobową Radę Sołecką (spośród dziewięciu kandydatów). Skład zostanie zamieszczony w czasie późniejszym w zakładce Rada Sołecka. Przy okazji wyborów została przegłosowana sprawa utworzenia Straży gminnej. Ponad 60% obecnych poparło tę inicjatywę.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola serdecznie gratuluje nowemu sołtysowi i życzy owocnych działań na rzecz miejscowości, wyrażając jednocześnie nadzieję na dobrą współpracę.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola