Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Szlakami historii - Roztocze i Nadbuże

2011-06-25

W dniach 18 - 19 czerwca 2011 r. członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS wybrali się na wycieczko-pielgrzymkę na wschód Polski.

W programie wyjazdu było wiele ciekawych i nieznanych miejsc. Pierwszego dnia grupa zaczęła zwiedzanie od parku z kościółkiem św. Jana Nepomucena na wodzie i browaru w Zwierzyńcu. Kolejnym punktem programu był spacer po "mieście idelanym" Zamościu. Wszystkich ujął swoim pięknem jego urokliwy rynek z charakterystycznym ratuszem. Po sytym obiedzie grupa wyruszyła w kierunku Terespola, a dokładnie 500-letniego Kodnia, w którym przewidziany był nocleg. W tym nadbużańskim miasteczku uczestnicy wycieczki nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, gdzie po poznaniu jego historii uczestniczyli we mszy świętej. Wieczorem grupa udała się na spacer po parku sanktuaryjnym i nad rzekę Bug. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oryginalna fontanna i zielony labirynt. Dzień zakończył się grillem.

Niedzielny poranek rozpoczął się uczestnictwem w liturgii św. Jana Złotoustego w jedynej w Polsce parafii neounickiej w Kostomłotach. Miejscowy ksiądz proboszcz przybliżył historię tamtych terenów oraz męczenników pratulińskich, których relikwie są czczone w tej małej cerkwii. Następnie grupa zwiedziła prawosławny monaster w Jabłecznej. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Rolę przewodnika na wyjeździe pełnił Damian Zegadło. Te dwa dni były oryginalną nauką historii i ekumenizmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola