Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Brzezińskie Rody - MALICCY

2011-07-08

Malicki to jedno z nazwisk występujących w Brzezinach od dawna. Był to jeden z powodów zorganizowania spotkania z przedstawicielami tego rodu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

3 lipca 2011 r, dzięki życzliwości strażaków, w remizie OSP zebrali się liczni przedstawiciele rodziny Malickich. Było to już trzecie spotkanie z cyklu „Brzezińskie Rody”. Poprowadzili je tradycyjnie Marianna Węgrzyn i Damian Zegadło. Zapoznali oni zgromadzonych gości poprzez prezentację multimedialną z informacjami na temat Malickich zamieszkałych w Brzezinach od XIX wieku. Wśród historii rodzinnych przedstawione były sylwetki ks. Edwarda Malickiego i sołtysa Brzezin Józefa Malickiego.

Wyjątkowa była dekoracja przygotowana na to spotkanie, ponieważ znalazły się w niej stare portrety Malickich pochodzące z archiwów rodzinnych: Marianny Malickiej, Stanisława i Zofii Malickich, Jana i Anieli Malickich oraz Janiny z Malickich z mężem Władysławem Ślusarczykiem.

Na spotkanie przybyli członkowie rodu Malickich z Brzezin, Nidy, Bilczy oraz Kielc. I tym razem nie zabrakło słodkości, które przynieśli ze sobą goście.

Jako kolejne planowane jest spotkanie z rodzinami Wieczorków. Organizatorzy byliby wdzięczni za pomoc w przygotowaniu tego spotkania, tzn. za wcześniejsze dostarczenie informacji, zdjęć, dokumentów, które zostaną wykorzystane do prezentacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć ze spotkania.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją mulitimedialną nt. rodu Malickich.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola