Niedziela, 25 sierpnia 2019

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Konkurs rozstrzygnięty

2011-09-06

28 sierpnia 2011 roku podczas Dożynek Gminnych w Morawicy został rozstrzygnięty Konkurs na najładniejszą posesję w naszej gminie. Komisja w składzie: Kazimiera Szałas, Krystyna Kochan i Czesław Boroń uznała, że pierwsze miejsce należy się ogrodowi państwa Burasów z Brzezin.

Teresa i Grzegorz Burasowie w konkursie brali udział pierwszy raz. Ich ogród powstawał od 2005 roku, a ostatnie 2 lata to czas szczególnie intensywnej pracy. Inspiracją do jego założenia był "Ogród na rozstajach" w Młodzawach. Pani Teresa podkreśla, że marzyła o miejscu, gdzie na świeżym powietrzu można spokojnie wypić kawę i delektować się pięknem przyrody.

Ogród zajmuje 0,5 ha. Przy pracach użyto około 300 ton ziemi. Centralne miejsce zajmuje obsadzone roślinnością specjalnie zbudowane wzgórze z wieżyczką i kaskadami wodnymi. Na posesji nie brakuje betonowych rzeźb pełniących rolę donic i fontann sprowadzonych zza Radomia. W przyszłości państwo Burasowie planują zająć się ich produkcją. W sezonie wiosennoletnim na prace w ogrodzie poświęcają około 20 h tygodniowo. Upiększanie posesji stało się prawdziwym hobby gospodarzy. Ciągle dowiadują się nowych ciekawostek botanicznych, regularnie oglądają programy telewizyjne o tej tematyce. Na posesji znalazło się także miejsce na małą szklarnię i ogródek warzywny. Gospodarze deklarują, że nie przestaną upiększać swojego ogrodu.

Gratulujemy państwu Burasom zajęcia pierwszego miejsca w Konkursie na najładniejszą posesję i wierzymy, że w przyszłym roku kolejni mieszkańcy naszej miejscowości zostaną w nim wyróżnieni.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ogrodu.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola