Środa, 8 kwietnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Wierzę w świętych obcowanie

2012-11-01

"To dla mnie i dla ciebie święci orędują w niebie..." - słowa tej i innych pieśni można było usłyszeć podczas już drugiego spotkania modlitewnego "Świętych obcowanie", które odbyło się 31 października w parafii Brzeziny. Czuwanie wzorowane jest na coraz bardziej popularnej "Nocy Świętych".

Czas i miejsce nie były przypadkowe. Spotkanie odbyło się w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w kościele pod takim właśnie wezwaniem. Miało ono na celu przypomieć, że każdy z nas ma jedno główne powołanie życiowe. Jest to powołanie do świętości. Cel ten sam, a drogi do jego osiągnięcia są różne. Każdy może znaleźć swoją. Tak samo było ze świętymi i błogosławionymi, którzy przybyli do brzezińskiego kościoła, tzn.: św. Stanisław Kostka, św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, bł. Bronisława, bł. Karolina Kózka, bł. Jan Paweł II, św. Teresa od Jezusa, bł. Franciszka Siedliska, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Rafał Kalinowski,  św. Tomasz z Akwinu, bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, bł. Zela i Ludwik Martin, bł. Wincenty Kadłubek, św. Brat Albert, św. Jan Kanty, bł. Jerzy Popiełuszko oraz św. Pius X.

Mieszkańcy nieba byli wprowadzani przez dzieci i młodzież przed Najświętszy Sakrament. W tym czasie była śpiewna specjalnie przygotowana na ten dzień pieśń, w której każda zwrotka opowiadała o konkretnym świętym czy błogosławionym. Klimat nieba wprowadzała odpowiednia dekoracja kościoła. Wszyscy zebrani zostali zaproszeni do wspólnego kontemplowania tajemnicy świętości i do osobistej rozmowy ze świętymi. Oni przecież pomagają dojść do Boga i szczerze wyznać Wierzę w Ciebie! Każdy został zachęcony do odpowiedzi przed samym sobą na pytania: „Jaka jest moja wiara? Czy chcę zostać świętym?”

Czuwanie wpisało się w obchody Roku Wiary. W jego trakcie wierni zebrani w kościele odmówili uroczyście Credo przed Jezusem Eucharystycznym otoczonym świętymi wyznawcami wiary. Nie zabrakło także odśpiewanej Litanii do Wszystkich Świętych i hymnu Te Deum. Czuwanie zakończyło się wyjątkowym błogosławieńswtem wiernych Najświętszym Sakramentem oraz ucałowaniem relikwii świętych. Przy wyjściu z kościoła na każdego, kto uczestniczył w spotkaniu czekało "Coś słodkiego od świętego" - karmelowe łódeczki z żaglem, na którym była wybrana myśl świętego bądź błogosławionego.

Czuwanie "Świetych obcowanie" przygotowała i poprowadziła Schola Parafialna z Brzezin im. św. Stanisława Kostki. 

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę. Dziękują tym, którzy pomogli w organizacji tego spotkania: ks. Wikaremu Dariuszowi Milerowi,
br. Piotrowi Filipkowi,
br. Jakubowi Zawadzkiemu,
scholii z Piotrkowic, Parafii z Piotrkowic,
Parafii ojców cystersów z Jędrzejowa, Parafii św. Maksymiliana z Kielc, siostrom nazaretankom za udostępnienie relikwii,
paniom Katarzynie Gruszczyńskiej, Helenie Lurzyńskiej, Annie Machulskiej, Teresie Kaczor, Monice Majkowskiej, Ewie Wojcieszyńskiej,
Panom Arkowi Krajnie, Sylwestrowi Kaniewskiemu, młodzieży ze szkoły w Brzezinach oraz ministrantom i scholii z naszej parafii. 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola