Czwartek, 9 kwietnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Zielem kwiatami ścielcie Mu drogi...

2013-06-01

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzona jest w Kościele, by oddać cześć niezwykłemu cudowi przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa. Boży dar dla każdego człowieka. Nieodzownym elementem świętowania tego dnia jest uroczysta procesja ulicami miast i wsi. 

W tym roku, jak zawsze, nie zabrakło zaangażowania wielu osób w przygotowanie oprawy tej uroczystości także w naszej parafii. Chór niezawodnie śpiewał pieśni eucharystyczne, druhowie ze straży pożarnych czuwali nad bezpieczeństwem i nieśli baldachim i latarnie, dzieci pierwszokomunijne rzucały kwiaty, ministranci nieśli kadzidło, nagłośnienie i dzwonki, róże niosły drewaniany różaniec, inni parafianie zabrali na procesję obrazy, feretrony, sztandary, bardzo licznie przybyli pozostali wierni. Swój trud włożyły także rodziny, które tradycyjnie przygotowują ołtarze na Boże Ciało... I to całe poświęcenie przyjął Bóg, powstrzymując deszcz...

Pan Jezus Eucharystyczny w złotej monstrancji niesionej przez ks. proboszcza Jana Pragnącego kolejny raz mógł przejść przez naszą miejscowość. Przepięknie klimat tego dnia oddaje dawna pieśń: "Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba/ Pod przymiotami ukryty chleba/ Zagrody nasze widzieć przychodzi/ I jak się dzieciom Jego powodzi." Nic dodać, nic ująć.

Galeria zdjęć z uroczystości.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola