Poniedziałek, 30 marca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

40 lat w służbie ludziom i Bogu

2013-06-02

2 czerwca 2013 roku na mszy świętej o godz. 16.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach ks. proboszcz świętował jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. W tym samy czasie swoją pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej obchodziły dzieci z klas trzecich, które przygotowały oprawę liturgii słowa.

Pod koniec eucharystii do księdza Jana ustawiła się cała kolejka delegacji z życzeniami i kwiatami. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele dzieci, służby liturgicznej i młodzieży, Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola, chóru parafialnego, zespołów folklorystycznych "Brzezinianki", "Nidzianecki" i "Kowalanki", druhowie ze straż pożarnych z Brzezin, Nidy i Kowali oraz wójt Gminy Morawica Marian Buras. Na koniec życzenia od wszystkich parafian złożył Damian Zegadło i wręczył Jubilatowi kosz 40 czerwonych róż.

"(...) Życzymy Księdzu, aby nadal przez swoje Człowieczeństwo i Kapłaństwo zbliżał się do nagrody jaką przygotował Księdzu Bóg. Niech te westchnienia i akty strzeliste do Ukrzyżowanego, do Matki Bożej i innych świętych, które zawsze były Księdzu bliskie, zostaną wysłuchane. A Księdza powołanie niech nadal się wypełnia w tym, co najpiękniejsze i nieodgadnione. Niech Ksiądz wytrwale 'podnosi Kielich zbawienia i wzywa Imienia Pana'."

Dołączamy się także z najlepszymi życzeniami dla Jubilata życząc Mu wielu łask Bożych i opieki patrona św. Jana Chrzciciela na każdy dzień kapłańskiej drogi.

Ks. Jan Pragnący urodził się w 1947 roku w rodzinie Józefa i Józefy Pragnących w Kobylnikach. Po rozeznaniu powołania wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. W trakcie formacji kapłańskiej został razem z innymi klerykami oddelegowany do wojska (był w jednostce razem z bł. ks. Jerzym Popiełuszką). Święcenia kapłańskie otrzymał 2 czerwca 1971 roku w Kielcach. Następnie przez 14 lat pracował jako wikariusz w pięciu parafiach naszej diecezji: Ostrowce, Leszczyny, Małogoszcz, Słomniki i Bejsce. Jego pierwszym probostwem była parafia w Chotlu Czerwonym. We wrześniu 1993 roku uroczyście objął probostwo w naszej parafii – Wszystkich Świętych w Brzezinach. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola