Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Kwestowali cztery dni

2013-11-05

W kolejnej, piątej już kweście na rzecz brzezińskiego cmentarza, zorganizowanej w dniach 31 października - 3 listopada 2013 roku wzięła rekordowa liczba wolontariuszy - ponad 100 osób. Wśród nich znaleźli się: poseł, samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, harcerze, zuchy i uczniowie ze szkół w Brzezinach, Kowali, Bilczy i Morawicy, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola, schola, ministranci oraz Redakcja Pisma SANCTUS.

Hasłem przewodnim akcji były słowa Jana Pawła II "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość". Wszystkie materiały przygotowane na tegoroczną kwestę zawierały rysunek (autorstwa p. Agaty Kurdek) jednego z nagrobków odnowionych w poprzednich latach. Zbierane pieniądze także zostaną przeznaczone na ratowanie kolejnych mogił. Wolontariusze zaangażowani w akcję nie mogli narzekać na brak zainteresowania akcją. Hojność odwiedzających brzezińską nekropolię była ogromna. Oprócz kwestowania do puszek odbywało się także rozprowadzenie zniczy-cegiełek. Tradycyjnym wydarzeniem towarzyszącym był baner "Zasłużyli na naszą pamięć", który zawisł przy wejściu na cmentarz. Znalazło się na nim 10 biogramów osób spoczywających w Brzezinach. Wśród nich byli: Oktawia Kochler, Jan Brzoza, Jan Zegadło, Zdzisław Kuta, Józef Kuta, Stanisław Pietrzczyk, Aniela Wojda, Józef Kowalski, Piotr Socha, Franciszek Zegadło. 

Po czterech dniach kwestowania odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy. Okazało się wówczas, że kolejny raz pobity został rekord. Dzięki całej akcji udało się zebrać 9 442,50 zł (9 432,50 zł, 1 euro 5 centów, 1 funt, 10 kopiejek). Dziękujemy wszytskim darczyńcom.

Organizatorami kwesty byli: Schola Parafialna im. św. Stanisława Kostki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Galeria zdjęć.

Relacja ITV Morawica:


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola