Sobota, 19 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

W Trzech Króli

2014-01-06

Dzień 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwana Świętem Trzech Króli. Jest to wspomnienie wydarzenia z Biblii, kiedy to do Dzięciątka Jezus przyszli z pokłonem Trzej Mędrcy ze Wschodu. Złożyli także Nowonarodzonemu Królowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na pamiątkę tego dnia w kościele odbyło się dzić poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Również w naszej szopce przed żłóbkiem pojawiły się figurki trzech królów oddających cześć Jezusowi.

Po mszy o godzinie 8.00 w naszym kościele ksiądz Proboszcz Jóżef Knap spotkał się z zelatorkami Kół Różańcowych z naszej parafii. Otrzymały one zmiany tajemnic różańcowych dla swoich kół na cały rok 2014. Później przedstawiciel naszej parafii opowiedział o Europejskim Spotkaniu Młodzieży w Strasbourgu i o ekumenicznej wspólnocie Taize. Ustalono, że następne spotkanie odbędzie się w Wielkim Poście. Na koniec wszyscy wspólnie odmówili dziesiątek różańca.

6 stycznia z naszą parafią pożegnał się nasz specjalny gość świąteczny - kucyk Wojtek. Po mszy popołudniowej wrócił do gospodarstwa, z którego został wypożyczony. Większości osób na pewno zapadnie w pamięci. Niektórzy mieli szansę go pogłaskać, nakarmić, a nawet się na nim przejechać. Wierzymy, że obecność żywego zwierzątka w naszej szopce przybliżyła parafianom atmosferę prawdziwej betlejemskiej stajenki, gdzie narodził się Jezus.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola