Czwartek, 9 kwietnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Cofnij się z nami w czasie!

2014-03-25

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola realizuje projekt pn. „Wehikuł tradycji”, który ma na celu ochronę dziedzictwa kulturowego poprzez jego dokumentację i prowadzenie zajęć warsztatowych mających na celu zainteresowanie osób (głównie młodych) dawnymi zwyczajami, tradycjami i obrzędami.

Podczas min. 3 spotkań grupa 30 osób (młodzież i osoby 50+) będzie miała szanse spotkać się z twórcami rękodzieła tradycyjnego, artystami lokalnymi oraz popróbować swoich sił w dawnych zajęciach ludowych. Nie braknie także integracji poprzez śpiewy regionalne, anegdoty czy tradycyjne dania.

Działania są skierowane do osób z Brzezin, Podwola i okolicznych miejscowości, które chcą poznać tradycję i kulturę regionu świętokrzyskiego. Mają na celu także dotarcie z tymi informacjami poprzez internet do szerokiej grupy osób, dla których ta dziedzina jest obiektem zainteresowania bądź czymś całkowicie nowym.

Zadanie wpisuje się w obchody Roku Oskara Kolberga, który zasłużył się wielce dla dokumentacji tradycji regionalnych. Zrealizowanie działań projektowych ma przyczynić się do wzrostu poczucia tożsamości lokalnej i rodzinnej oraz poznania dziejów i bogactwa kulturowego regionu świętokrzyskiego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie. Osoby chętne prosimy o kontakt z koordynatorem projektu panem Damianem Zegadło (e-mail: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com).

Warsztaty będa odbywać się w Świetlicy Wiejskiej na placu rekreacyjno-sportowym w Brzezinach. Pierwsze spotkanie w czwartek 3 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00. Zapraszamy

Projekt współfinansowany jest ze środków Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola