Czwartek, 30 marca 2023

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Kronika wydarzeń przedszkolnych – marzec, kwiecień 2014

2014-04-27

18 marca 2014 roku gościł w naszym przedszkolu ukraiński cyrk SZOK. Była żonglerka piłeczkami i maczugami, akrobacje z obręczami, tresura gołębi i śmiesznego pieska pudelka, oraz fantastyczna prezentacja tańca z wężem – pytonem tygrysim. Klaun popisywał się jazdą na jednokołowym rowerku i na mini rowerku, który naszym dzieciom wydawał się za mały do jazdy. Swoich sił w cyrkowej akrobacji próbowały też nasze przedszkolaki. Największe emocje wywołał jednak wąż. Chętne dzieci mogły go dotknąć, a nawet założyć na szyję. Występ aktorów cyrkowych wywołał u dzieci wielki podziw i aplauz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Pierwszy Dzień Wiosny przedszkolaki powitały hucznie i kolorowo. Wszystkie grupy przygotowały na ten dzień piosenki i wierszyki, aby jak najszybciej przegonić zimę. Następnie przemaszerowały z osobiście przygotowanymi Marzannami w barwnym korowodzie do pobliskiego lasu, aby ją pożegnać. Teraz zima na pewno szybko nie powróci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Dnia 1 kwietnia wybraliśmy się całym przedszkolem do kieleckiego EXBUDU na przedstawienie pt. „Bajka o komputerowym rycerzu i księżniczce z książki” w wykonaniu Teatru Wrocławskiego OchArt. Było to ciekawe przedstawienie zagrożeń czyhających na dzieci, a wynikających z niewłaściwego używania Internetu.

Dnia 16 kwietnia do przedszkola przyjechał teatrzyk ARTMA z Krakowa z przedstawieniem „Wiosna na polanie”. Była to wesoła i pouczająca nauka o tematyce wiosennej z elementami ekologii – jak dbać o Ziemię i jak segregować śmieci. Dzieci poznały charakterystyczne cechy pory roku, jaką jest wiosna, zwierzęta i prace, jakie wykonuje się wiosną. Kolorowe postacie bardzo podobały się przedszkolakom, dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola