Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Spotkanie autorskie Bogumiły Izabeli Skóry

2010-04-29

W środę 28 kwietnia odbyła się kolejna promocja tomiku wierszy naszej poetki, Bogumiły Izabeli Skóry, pt. Stan duszy. Tym razem została zorganizowana przez Klub Civitas Christiana w Kielcach. Zebranych gości przywitała poetka Anna Błachucka, która również krótko przedstawiła bohaterkę wieczoru. Następnie oddała głos członkom prowadzonej przez siebie młodzieżowej grupy „Słowniacy Świętokrzyscy”, którzy zaprezentowali wybrane wiersze z tomiku.

W dalszej kolejności mówiła o sobie sama poetka. Opowiedziała o swoich początkach, o tym, w jakich okolicznościach powstają jej wiersze, o ich tematyce. Wiele razy, podobnie jak w zbiorku, odwoływała się do cytatów z literatury, które też są dla niej inspirujące, a których przesłaniem chce dzielić się z czytelnikami. Poetka przeczytała na koniec kilka swoich utworów.

W kolejnej części spotkania wystąpił Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, który zaśpiewał trzy pieśni dedykowane autorce tomiku. Przygotowaną „na  gorąco” recenzję przedstawiła Marianna Parlicka-Słowik. Nie szczędziła słów podziwu i pochwał. Do gratulacji dołączyli się inni uczestnicy spotkania, obdarowując młodą poetkę kwiatami. Wielu prosiło o pamiątkowy wpis do zakupionej książki. Długo jeszcze toczyły się rozmowy przy kawie, herbacie i innych smakołykach.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola