Niedziela, 9 sierpnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Odpustowo

2014-08-26

15 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust parafialny. Przygotowania do tej uroczystości zaczęły się już kilka tygodni wcześniej pracami porządkowymi wokół kościoła. Cały teren został wykoszony i na ten dzień specjalnie udekorowany. Odświętna dekoracja kwiatowa we wnętrzu świątyni została przygotowana przez p. Ewę Wojcieszyńską. Najważniejszym jednak przygotowaniem było to duchowe.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP do naszego kościoła jak co roku przybyły prawdziwe tłumy wiernych. Najbardziej uroczysty charakter miała suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. kanonika mgr Jacka Dąbka, proboszcza parafii w Wolicy-Tokarni. Została ona odprawiona na ołtarzu polowym. Podczas intersującej homilii, główny koncelebrans, dał najlepszą wskazówkę na rozwiązanie problemów współczesności – więcej zaufania Bogu a mniej polegania na samym sobie. Mszę o godz. 12.00 tradycyjnie zakończyła procesja, w której wzięły też udział delegacje z wieńcami z ziół przygotowane przez Koła Gospodyń w Brzezinach, Nidzie i Kowali.

Atrakcją dodatkową tego dnia oprócz zwyczajowych kramów i zabawy w remizie była wystawa dawnej fotografii „Przed wiejską chatą”, którą przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. Projekt zrealizowała p. Paulina Ramiączek. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy tej uroczystości!

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola