Poniedziałek, 30 marca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

"Trochę ciszy..." na brzezińskim wzgórzu

2010-05-17

Każdy człowiek w swoim życiu przeżywa różnego rodzaju rozterki. Zdarza się, że z powodu błędnych wyborów możemy się zagubić, stracić sens życia oraz przestać widzieć cel, do którego mamy dążyć.

W inetncji wszystkich, którzy zagubili się w swym życiu, odbyło się 15 maja 2010 r. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Brzezinach spotkanie modlitewne. Adoracja przeprowadzona była w duchu Taizé. Pomimo remontu, który właśnie trwa w kościele, klimat był wyjątkowy. Przyczyniła się do tego specjalnie przygotowana przez młodzież dekoracja. Oprócz Krzyża były także wystawione ikony: Wcielenia, Zmartwychwstania (Zejścia do Otchłani) oraz Jezusa z Przyjacielem.

Przy blasku świec rozbrzmiały kanony z Taizé. Śpiew prowadziła grupa z Kielc. Pojawiło się kilka utworów z melodią starocerkiewną, w tym Litania Pokoju. Jedno z wezwań brzmiało: "Jezu, Prawdziwa Światłości, prowadź wszystkich, którzy zagubili się w swym życiu, by nie kroczyli dłużej w ciemności".

Po pieśni Bogoroditse Dievo rozpoczęła się adoracja Krzyża. Każdy, kto chciał, mógł indywidulanie złożyć swe troski na drzewie krzyża przez symboliczne przyłożenia czoła do Ikony. Na zakończenie krótkie słowa skierował do wszystkich Dekanalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Rafał Nowiński, a następnie udzielił błogosławieństwa.

Po modlitwie zgromadzona młodzież udała się na specjalnie przygotowany poczęstunek do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach. Spotkanie zakończyło się ciekawymi rozmowami przy stole.

Organizatorem II Modlitwy Taizé w Brzezinach była młodzież parafialna wraz ze swoim duszpasterzem. Ci, którzy przybyli w sobotni wieczór do kościoła, na pewno będą miło wspominać to spotkanie z ciszą, śpiewem, modlitwą, drugim człowiekiem i Bogiem.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola