Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Festyn rodzinny

2010-01-10

24 maja 2009 r. odbyła się pierwsza impreza plenerowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola wspólnie z Zespołem Szkół w Brzezinach. Był to festyn rodzinny pod hasłem „Piknik radosny w rozkwicie wiosny”. Plac rekreacyjno-sportowy w centrum wsi stał się w to ciepłe niedzielne popołudnie miejscem, które przyciągnęło tłumy mieszkańców. Po oficjalnym otwarciu przez prezesa Stowarzyszenia, Janusza Wojtysia, i dyrektora szkoły, Dariusza Pabiana, głos zabrał wójt Gminy Morawica, Marian Buras, który wyraził swoje zadowolenie ze zorganizowania takiej imprezy dla społeczności lokalnej. Wszyscy życzyli obecnym udanej zabawy.


Festyn przebiegał pod znakiem licznych konkursów i konkurencji sportowych z ciekawymi nagrodami, w których mogły brać udział całe rodziny. Przez cały czas trwała loteria fantowa, a do zakupu losów przyciągały zwłaszcza trzy główne wygrane o dużej wartości. Można też było skosztować ciasta domowej roboty oraz posilić się kiełbaską z grilla. Niewątpliwą atrakcją festynu była aukcja obrazów podarowanych przez artystę malarza z Kielc, Andrzeja Rabieja. Uwagę przyciągała też wystawa starych fotografii Brzezin, które u oglądających wzbudziły wiele wspomnień. A finałem pikniku była zabawa taneczna w remizie dla wszystkich chętnych.


Pierwszą tego typu imprezę w Brzezinach należy zaliczyć do bardzo udanych i oby kolejne, w przyszłości, były równie udane.

Zapraszamy do galerii zdjęć z festynu.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola