Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Rodzinnie - majowo - sportowo

2010-06-01

Był to drugi już festyn rodzinny pod hasłem: RODZINNIE – MAJOWO – SPORTOWO.

O godz. 15.30 oficjalnego otwarcia dokonali: prezes Stowarzyszenia, Janusz Wojtyś, dyrektor szkoły, Dariusz Pabian, oraz wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Stanisław Barycki. Nie był niestety obecny wójt Gminy Morawica, Marian Buras, który poprzez prowadzącą przeprosił, że nie mógł przybyć na festyn. Wśród gości znaleźli się: Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Lucjan Pietrzczyk, dyrektor Banku Spółdzielczego w Morawicy, Marian Mazur, radni oraz sponsorzy. Prowadzenia imprezy podjęła się Beata Łabęcka, nauczycielka ZSz w Brzezinach.

Festyn rozpoczął się pokazem akcji gaśniczej w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach. Wzorem roku ubiegłego odbywały się liczne konkursy i zabawne konkurencje sportowe, w których wykazać się mogły całe rodziny. Było to np.: łowienie rybek w fontannie, rzucanie orczykiem na odległość, wyścigi z taczką czy szukanie ziemniaków w pudłach z sianem. Zwycięzcy otrzymywali cenne nagrody. Rozegrany został również mecz piłki nożnej między gimnazjalistami a strażakami. Przez cały czas imprezy trwała zabawa loteryjna, z której 1/3 dochodu organizatorzy przeznaczyli dla powodzian z gminy Sandomierz. Oprócz tego prowadzona była zbiórka do puszek na ten cel.

Uczestnicy festynu mogli skosztować domowych wypieków, bigosu i kiełbasek z grilla. Na stoisku można było zakupić okolicznościowy biuletyn pt. BRZEZINA, wydany przez Stowarzyszenie. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Kielcach, jeden ze sponsorów festynu, przedstawił swoją ofertę edukacyjną, a dzieci mogły skorzystać z darmowego wykonywania brokatowych tatuaży czy malowania twarzy. Jedną z atrakcji był występ uczennic z Zespołu Szkół w Brzezinach, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Wszyscy uczestnicy loterii czekali bardzo niecierpliwie na finał festynu, gdyż odbyło się wtedy losowanie trzech głównych wygranych ufundowanych przez sponsorów.

Pogoda cały czas trzymała w napięciu, lecz nie przeszkodziła w doprowadzeniu imprezy do końca. Mimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy bawili się doskonale, zgodnie z hasłem: RODZINNIE – MAJOWO – SPORTOWO. Należy podkreślić, że impreza mogła odbyć się dzięki dużemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia, pracowników i uczniów Szkoły, OSP oraz sponsorów.

Więcej zdjęć w galerii

 

 

 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola