Sobota, 11 lipca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Harcerze zdobywali Warszawę

2015-03-25

W dniach 20-22 marca odbył się 45 Rajd Arsenał w Warszawie, na którym reprezentantami 44KDH z Brzezin był patrol Falafele. Rajd ten miał na celu upamiętnienie akcji pod Arsenałem pod kryptonimem „Meksyk II”, w której udział wzięli Rudy, Alek i Zośka.

Po długiej podróży do Warszawy, zmęczeni udaliśmy się do naszej bazy znajdującej się na Mokotowie, gdzie czekała na nas kolacja i późniejsze zajęcia wieczorne. Podczas nich poruszaliśmy się w celu zapoznania się z darami bratniego narodu.

Następnego dnia wcześnie rano wyruszyliśmy na grę miejską po Warszawie. Dostaliśmy mapę, adresy i musieliśmy samodzielnie dotrzeć na punkty, gdzie czekały nas zadania dot. Akcji arsenał. W między czasie wykonywaliśmy zadania dodatkowe dostępne na stronie rajdu, z których korzystaliśmy poprzez smartphona. Odwiedziliśmy takie miejsca jak Pałac w Wilanowie, Sąd Okręgowy, Główną Kwaterę ZHP, II L.O. im Stefana Batorego, i główny gmach politechniki warszawskiej. Punkty wymagały od nas zarówno logicznego myślenia jak i szybkiego łączenia faktów, wiedzy oraz sprawności fizycznej. Na szczęście mieliśmy udostępnioną darmową komunikacje miejską na okres trwania rajdu, dzięki czemu mogliśmy bez problemu szybko dotrzeć na wyznaczone miejsca o wyznaczonej godzinie. Oczywiście odwiedziliśmy także słynnego kebaba, który stał się tradycją naszej drużyny, bowiem co roku tam bywamy. Po zakończeniu gry dla instruktorów odbyła się konferencja, wpisała się ona w koncepcję rajdu, stawiając w centrum uwagi słowo “patriotyzm”. Patriotyzm jako postawa gotowości do realnego działania i jako ogół jego pożytecznych skutków. W tym samym czasie reszta patrolu miała zajęcia mające na celu integrację uczestników naszej bazy. Zawiązaliśmy wiele znajomości z harcerzami z drugiego końca Polski. :D W nocy zajęliśmy się pisaniem artykułu o tematyce poprzedniej gry wieczornej. W niedziele rano udaliśmy się na uroczystą mszę św.

Rajd Arsenał był ciekawym doświadczeniem i był lepiej zorganizowany niż w poprzednim roku. Świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję że spotkamy się z naszymi przyjaciółmi za rok. :D

druhny Aleksandra, Paulina, Ilona

Zapraszamy do galerii zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola