Sobota, 19 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Zaproszenie

2015-08-09

Serdecznie zapraszamy do pełnego uczestniczenia w obchodach Jubileuszu 575-lecia Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Jej historię tworzą przede wszystkim parafianie, więc niech ta uroczystość będzie prawdziwym świętem nas wszystkich. Wierzymy, że jak co roku, licznie przybędą na odpust brzeziński również goście z innych miejscowości. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Triduum Odpustowym. W sobotę i niedzielę będzie możliwość nabycia nowowydanego albumu dawnej fotografii z Parafii Brzeziny oraz obrazów z brzezińskim kościołem.

Piątek 14 sierpnia 2015 r.

20.00 - odprawiona będzie Liturgia Godzin (ok. 45 min) z udziałem Sióstr i Księży pochodzących z tego terenu. Będzie to Dzień Modlitw o Powołania. Zgromadźmy się wspólnie w kościele i włączmy do tej tradycyjnej modlitwy osób konsekrowanych.

Sobota 15 sierpnia 2015 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 16.00. Uroczysta suma ze specjalną oprawą, procesją i udziałem gości zostanie odprawiona o godz. 12.00 na ołtarzu polowym. Tylko tego dnia w godz. 9.00-15.00 będzie można bezpłatnie zobaczyć ciekawą wystawę nt. historii parafii w Świetlicy przy Fontannie – zachęcamy, bo to będzie jedyna okazja.

Niedziela 16 sierpnia 2015 r.

Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 16.00. O godz. 12.00 do kościoła zostaną wprowadzone relikwie św. Wojciecha, patrona Polski. Podczas sumy będziemy się modlić w intencji naszej parafii oraz zmarłych księży i sióstr z tego terenu. Wyjątkowym wydarzeniem będzie niedzielne wieczorne spotkanie w Zespole Szkół w Brzezinach o godz. 18.00. Odbędzie się tam promocja albumu „Z wiarą przez pokolenia”, spektakl „Jak to na brzezińskich odpustach bywało” i mały poczęstunek. Będzie to wyjątkowa podróż w przeszłość. Wstęp wolny.        

 


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola