Poniedziałek, 25 maja 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Stygmatyk w Brzezinach

2015-09-21

"Święty Ojcze Pio, cierpiący z Chrystusem, wspieraj nas w modlitwie przed obliczem Boga w Trójcy Jedynego" - brzmiał śpiew scholi w trakcie modlitwy wiernych podczas uroczystej sumy 20 września 2015 r. w Kościele w Brzezinach. Tego dnia Parafia Wszystkich Świętych przeżywała wprowadzenie relikwii stygmatyka z Pietrelciny.

Podczas wszystkich mszy świętych niedzielnych homilię głosił o. Józef Mońko, kapucyn z Kielc. Wierni na pamiątkę otrzymywali obrazek z wizerunkiem nowego Patrona. Na jego tyle znajdowały się słowa o. Pio: "Zostańmy świętymi, a w ten sposób po byciu razem na ziemi, będziemy zawsze razem w niebie". Do tego cytatu nawiązał także kaznodzieja, który przypomniał, że powinniśmy prosić Boga o świętość. W ciekawy sposób zaprezentował także postać o. Pio.

Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się na mszy świętej o godz. 12.00. Relikwiarz niosła rodzina z Brzezin, która go ufundowała. Następnie spoczął on na specjalnie przygotowanym ołtarzu. Wśród kwiatów, które stanowiły dekorację, nie mogło zabraknąć fiołków w wyjątkowy sposób związanych ze św. o. Pio. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała schola i chór parafialny. Tego dnia można było szczególnie poczuć klimat rozmodlenia w brzezińskim kościele.

Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu świętego ojca Pio będziemy mogli zbliżyć się do Boga i osiągniemy niebo, gdzie spotkamy naszego nowego Patrona.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola