Poniedziałek, 25 maja 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Radość błogosławionych

2015-10-02

Dnia 27 września 2015 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się uroczystość beatyfikacyjna Klary Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanek). Na to podniosłe wydarzenie udała się pielgrzymka autokarowa z parafii Brzeziny.

Mszy Świętej w Krakowie przewodniczył legat papieski kard. Angelo Amato SDB. W trakcie homilii opowiedział m.in pewne wydarzenie z życia Klary Szczęsnej: Pewnego dnia – opowiada Siostra Bogumiła – Ojciec Założyciel dał jej do cerowania rękawiczki. Podczas gdy je łatała, weszła Matka Klara i upomniała ją, że pracowała nad rękawiczkami bez pozwolenia. Siostra Bogumiła niewinnie odpowiedziała, iż uważała za wystarczające pozwolenie Założyciela. Po krótkiej chwili Matka ponownie weszła do pomieszczenia, uklękła i poprosiła o wybaczenie.  Trzeba by wiele tomów – wyznaje inna z sióstr – aby w sposób adekwatny mówić o pokorze Matki Klary.

W beatyfikacji licznie wzięli udział biskupi polscy, kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy. W trakcie uroczystości zostały wniesione relikwie nowej błogosławionej i odsłonięto jej obraz. Po mszy brzezińscy pielgrzymi zwiedzili sanktuarium oraz skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez siostry.

Zachęcamy do zapoznania się z biografią bł. Klary Szczęsnej.

Kolejnym ważnym punktem programu pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. Nasza Parafia otrzymała wówczas relikwie pierwszego stopnia bł. Bernardyny Jabłońskiej, wzpółzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Jej życie przepełnione było uczynkami miłosierdzia, troską o najbiednijeszych i umiłowaniem Najświętszego Sakramentu.

Brzezińscy pielgrzymi zostali oprowadzeni po sanktuarium. Zobaczyli m.in. celę bł. Bernardyny, w której zakończyła ona swoje życie. Swój pobyt tam zakończyli Koronką do Bożego Miłosierdzia odmówioną przed obrazem Ecce Homo autorstwa św. Brata Alberta.

Zachęcamy do zapoznania się z biografią bł. Bernardyny Jabłońskiej.

Ubogaceni przykładem błogosławionych parafianie z Brzezin, w godzinach popłudniowych, wrócili do domu.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola