Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Szlakami historii - Warszawa

2010-07-06

W niedzielny poranek 4 lipca po wypełnieniu obowiązku obywatelskiego – oddaniu głosu w wyborach prezydenckich osiemnastoosobowa grupa z Brzezin udała się do stolicy naszego kraju.

Pierwszym punktem programu było nawiedzenie kościoła św. Stanisława Kostki – Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po mszy św. do grupy dołączył Pan Adam Żarnowski, który na stałe mieszka w Warszawie (jego ojciec płk Franciszek Żarnowski był właścicielem dworu w Brzezinach). Wszyscy udali się do Muzeum ks. Jerzego. Jedną z ciekawostek w trakcie zwiedzania było zdjęcie naszego księdza Proboszcza Jana Pragnącego umieszczone w ekspozycji razem z innymi klerykami ze służby wojskowej w Bartoszycach. Po zwiedzaniu cała grupa złożyła wpisy w księdze pamiątkowej i udała się na krótką modlitwę do grobu błogosławionego kapłana.

Później grupa udała się na Cmentarz Wojskowy – Powązki. Po przejściu aleją zasłużonych mieszkańcy Brzezin udali się do grobów ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, gdzie złożyli symboliczny kwiat na grupowej mogile i zapalili znicz na grobie posła Przemysława Gosiewskiego.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Bardzo nowoczesna ekspozycją zachwyciła wszystkich swą różnorodnością. Oprócz tradycyjnych eksponatów znajduje się tam mnóstwo multimediów przybliżających tematykę powstania. Wyjątkowo wymowna jest również ekspozycja poświęcona ofiarom katyńskim. W osobnej sali wyścielonej suchym runem leśnym całe ściany zapełnione są zdjęciami zamordowanych a co chwile słychać głośny wystrzał z broni. Kilkugodzinne zwiedzanie minęło bardzo szybko.

Ostatnim punktem programu był Plac Marszałka Piłsudskiego wraz z Grobem Nieznanego Żołnierza i Krakowskie Przedmieście.

Po dniu pełnym wrażeń w drodze powrotnej wszyscy z zainteresowaniem czekali na wyniki wyborów. Nowym prezydentem Polski został Bronisław Komorowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola