Czwartek, 30 marca 2023

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Kronika wydarzeń przedszkolnych – marzec, kwiecień 2016

2016-05-10

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie pani Anety i pani Karoliny

Dnia 21 marca dzieci wraz z wychowawcami przywitały kolorowo pierwszy dzień Wiosny. Były zagadki, wiersze i piosenki. Dzieci na powitanie Wiosny przygotowały wiosenne parasole ozdobione kolorowymi kwiatami. W planach był jeszcze spacer z Marzanną, ale kapryśna marcowa pogoda nie pozwoliła na wyjście z przedszkola.

Można tylko zacytować „W marcu jak w garncu”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie pani Joanny i pani Ewy

Wiosnę maluchy powitały w zielonych strojach. Pani Wiosna napisał list do maluchów i poprosiła dzieci, aby w czasie spaceru poszukały, gdzie zostawiła swoje znaki. Dzieci przygotowały w sali sylwetki Marzanny, a następnie podczas kolorowego korowodu ostatecznie pożegnały zimę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzimy w Polsce już od 16-tu lat. Maluchy z tej okazji przygotowały wiele atrakcji. W tym dniu odbyła się V edycja Ekologicznego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje aktorskie talenty. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Natalka Znój, drugie Gabrysia Witkowska, a trzecie Olek Tkacz.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem „Ekologia mądre słowo”. Maluchy przedstawiły dla rodziców inscenizację pod tym samym tytułem, a później złożyły przyrzeczenie „Małego przyjaciela przyrody”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Przedstawienie pt. "Dwie Dorotki"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Festiwal Piosenki Wiosennej

26 kwietnia w Akademii Przedszkolaka w Brzezinach odbył się Przedszkolny Festiwal Piosenki Wiosennej. Była to pierwsza tego typu uroczystość organizowana w przedszkolu. Do zorganizowania festiwalu nauczycieli zainspirowały dzieci, które uwielbiają śpiewać i występować na scenie. Nadrzędnym celem festiwalu była zabawa, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom nieprzerwanie.

Na uroczystość przybyli wszyscy zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Morawica, Rady Gminy, a także Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Po festiwalu odbył się Pokaz Mody Wiosennej, który okazał się strzałem w dziesiątkę! Przedszkolaki do utworu „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr” z gracją prezentowały swoje kreacje, a publiczność dopingowała ich brawami. Zwieńczeniem pokazu mody był wspólny taniec.

Zapach wiosennej łąki, który pozostał w wyobraźni uczestników i gości festiwalu zachęca do organizowania kolejnych edycji. Do zobaczenia za rok!

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola