Poniedziałek, 30 marca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Dolny Śląsk zwiedzony

2017-07-09

W dniach 30 czerwca - 2 lipca 2017 roku członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola zwiedzali Dolny Śląsk i Polskę centralną w ramach corocznej wycieczki "Szlakami historii".

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Lelowa. Brzezińscy turyści nawiedzili grób sługi Bożego Ignacego Trendy i wysłuchali jego historii życia, którą opowiedział miejscowy ksiądz proboszcz. Później zobaczyli także ohel Dawida Bidermana. NAstępnym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Oprowadził po nim pauliński nowicjusz. Po krókiej modlitwie i kawie grupa wyruszyła dalej, tym razem do Trzebnicy. Tam po sytym obiedzie zwiedzili Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Ostatnim miejscem tego dnia była Legnica. Po zakwaterowaniu Brzeziniacy nawiedzili Sanktuarium św. Jacka, gdzie dokonało się wydarzenie eucharystyczne. Wieczorem spacerowali po legnickiej starówce.

Sobota 1 lipca upłynęła na zwiedzaniu Wrocławia. Miasto przywitało piękną pogodą. Pierwszą atrakcją był Ogród Botaniczny. Następnie do grupy dołączyła przewodniczka, która oprowadziła po bardziej i mniej znanych zakątkach Starego Miasta. Ostatnią ciekawostką Wrocławia była Panorama Racławicka. Wieczorem Brzezinicy dotarli do Łodzi.

Niedziela rozpoczęła się od Eucharystii w łódzkiej katedrze. Następnie zaczęło się zwiedzanie fabrycznej Łodzi wraz z przewodnikiem. Wszyscy byli zaskoczeni różnymi obliczami miasta. Po ciepłym posiłku w Manufakturze grupa ruszyła w stronę domu. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Klasztoru Cysterskiego w Sulejowie.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola