Sobota, 19 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Warsztaty podopiecznych PZC Brzeziny

2018-02-20

17 lutego 2018 w Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach odbyły się Warsztaty Kulinarne i Warsztaty Ekonomiczne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa - Podprogram 2017.  Warsztaty zrealizowane zostały przez trenerów Caritas Diecezji Kieleckiej a beneficjentami były osoby korzystające z pomocy żywnościowej POPŻ.

W pierwszej części szkolenia beneficjenci mogli zapoznać się z wiedzą na temat mądrego zarządzania budżetem domowym, prawami konsumenta a także chwytami reklamowymi stosowanymi przez producentów żywności. Ważnym tematem, który wywiązał ożywioną dyskusję był skład produktów a także szkodliwość niektórych substancji konserwujących i wzmacniających smak.

Druga część szkolenia została przeprowadzona w postaci praktycznych warsztatów. Uczestnicy uzyskali wiedzę na temat zastosowania ziół w kuchni a następnie pod nadzorem trenera przygotowali smaczne i niskobudżetowe potrawy. Wykorzystując produkty otrzymywane w ramach pomocy żywnościowej, wyczarowali przepyszne dania. Kulminacyjnym punktem programu była wspólna degustacja przygotowanych potraw i wymiana praktycznych uwag.

Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, dla wielu osób była to jedyna możliwość integracji lokalnej, nawiązania nowych znajomości a także zdobycie praktycznie wiedzy.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola