Sobota, 23 lutego 2019

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Męczennicy misjonarze w brzezińskiej świątyni

2018-04-08

Dnia 8 kwietnia 2018 roku, kiedy Kościół w radości Zmartwychwstania świętował Niedzielę Miłosierdzia Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach otrzymała nowych patronów. Ojciec Paweł Stanisławczyk z Zakopanego i brat Jan Hruszowiec z Krakowa wprowadzili relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkańskich męczenników z Pariacoto.

Dwie kapsułki z relikwiami franciszkanów zostały umieszczone w specjalnie zaprojektowanym dla brzezińskiej parafii relikwiarzu. Jego kształt nawiązuje do logo stworzonego na beatyfikację męczenników. Posrebrzony relikwiarz został ufundowany przez pewną osobę spoza parafii.

Relikwie zostały wprowadzone podczas śpiewu hymnu beatyfikacyjnego „Świadkowie nadziei”. Podczas mszy relikwiarz został umieszczony na przygotowanym ołtarzu z wizerunkami błogosławionych.

Homilię wygłosił o. Paweł, który przypomniał męczeńską ofiarę bł. Michała i Zbigniewa. Zachęcał do modlitwy za ich wstawiennictwem przeciwko terroryzmowi, temu ogólnoświatowemu, ale także „mikroterroryzmowi”, którego doświadczamy w codziennym życiu.

Po każdej Eucharystii odbywało się ucałowanie relikwii, a parafianie mogli nabyć publikacje dotyczące nowych patronów Parafii Brzeziny i wesprzeć ofiarą franciszkańskich misjonarzy.

Tego dnia Parafialny Zespół Caritas rozprowadzał także kremówki papieskie z Wadowic na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci z parafii.

Krótkie życie bł. Michała i bł. Zbigniewa zakończyło się śmiercią męczeńską w 1991 roku w Peru. Zginęli, bo ukochali nad wszystko Chrystusa i peruwiański lud, któremu nieśli Dobrą Nowinę. Dokładnie w tym czasie przebywał w Polsce Jan Paweł II w związku ze Światowym Dniem Młodzieży w Częstochowie. Papież po wysłuchaniu informacji o tym, co się wydarzyło, powiedział: „Mamy nowych, świętych męczenników misjonarzy”.

Franciszkanie zostali beatyfikowani 5 grudnia 2015 roku. Teraz przybyli w znaku relikwii do Brzezin, by wstawiać się do Boga w intencjach parafian.

„Mocni w wierze, płonący miłością, posłańcy pokoju aż do męczeństwa.”

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola