Sobota, 23 lutego 2019

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Ciemnica i Grób Pański 2018

2018-04-02

Tradycyjnie dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego przygotowali nasi parafianie. Dziękujemy wszystkim starszym i młodszym zaangażowanym w różne prace z tym związane.

 

 

Dekoracja Ciemnicy z hasłem: „Więźniu Miłości, zamknięty w tabernakulach całego świata, wybacz nam obojętność” nawiązywała do samotności Jezusa wynikającej z braku naszego trwania przy Nim. Tak było 2 tys. lat temu w Ogrójcu, tak jest i teraz w tysiącach kościołów, gdzie Chrystus czeka na nas w Najświętszym Sakramencie, byśmy mogli z Nim przebywać, Jego adorować, z Nim rozmawiać. O obecności Pana Jezusa w Ciemnicy przypominają wieczne lampki. Na tle duży wizerunek umęczonego Zbawiciela, który swoim wzrokiem zaprasza nas: Przyjdź do mnie. Całość dopełniają bordowa kompozycja kwiatowa oraz ciernista krata.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grób Pański w tym roku jest bardzo prosty. Ma on uświadomić nam często niezrozumianą prawdę. To nie tylko Żydzi dwa tysiące lat temu zabili Jezusa. Każdy z nas, przez grzech wbił swój gwóźdź. Ich setki leżą u podstawy grobu. Chrystus spoczywa na skale z której spływa biały całun. Jedynym miejscem pełnym życia i nadziei jest kolumna zieleni, na której w białym welonie spoczął Żywy Jezus w Najświętszym Sakramencie.
O przesłaniu Grobu przypomina napis: „To ja i mój grzech przebiły Cię”. W tym roku wyjątkowo w Niedzielę Zmartwychwstania następuje zmiana dekoracji. Ciemne tło grobu pokrywa jaśniejący welon, a na płycie kamiennej leży płótno z napisem: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych. Nie ma Go tutaj: ZMARTWYCHWSTAŁ”. Nam pozostaje tylko UWIERZYĆ.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola