Poniedziałek, 30 marca 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Gmina Morawica na Święcie Małych Ojczyzn w Kielcach

2010-09-27

26 września 2010 roku w Kielcach na ul. Sienkiewicza miała miejsce trzecia edycja Święta Małych Ojczyzn. Celem cyklu imprez była prezentacja dorobku artystycznego, kulturalnego i kulinarnego gmin świętokrzyskich w stolicy województwa. Prezentacje gmin oceniało jury w następujących kategoriach: występ artystyczny, prezentacja dorobku kulinarnego oraz przygotowanie pawilonu. Po zakończeniu całego cyklu imprez jury wybierze trzy zwycięskie gminy, które zostaną nagrodzone 18 listopada podczas gali „Nasze Dobre Świętokrzyskie” w Kieleckim Centrum Kultury.

W niedzielne południe przybyło do Kielc wielu artystów z gminy Morawica, która mogła dzięki temu pochwalić się bogatym programem artystycznym i kulinarnym. Na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Brzezinianki”, Karolina Lis z Brzezin – laureatka Letniego Festiwalu Piosenki 2010 w Kielcach, Rodzinna Kapela Korbanów z Dębskiej Woli oraz Zespół Tańca „Piramida” działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Morawicy. Na stoiskach można było skosztować przysmaków Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezin – ciast, chleba ze smalcem oraz „Gołąbków dla leniwych”, które cieszyły się wielkim wzięciem. Swoje wyroby prezentowała również firma Sławomira Woźniaka z Brzezin i piekarnia Białogon. Publiczność, która licznie odwiedziła ulicę Sienkiewicza, podziwiała różnorodne wytwory rękodzieła artystycznego – rzeźby w drewnie Tadeusza Śniocha z Obic, malarstwo i inne formy plastyczne Hanny Kuty z Bieleckich Młynów, szydełkowe cudeńka Agnieszki Kuty z Nidy, bibułkowe kwiaty Janiny Jędrochy z Brzezin, ręcznie wykonaną biżuterię Wioletty Kruk z Morawicy i Magdaleny Olszewskiej z Łabędziowa, przedmioty zdobione techniką decoupage Moniki i Edyty Majkowskich z Bieleckich Młynów oraz publikacje książkowe z terenu gminy prezentowane przez Danielę Kowalską z Nidy.

Prezentacja gminy Morawica spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności i uznaniem jurorów, dzięki czemu znalazła się w finale.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola