Piątek, 18 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Bł. Czesław - obrońca przed Złym zawitał w parafii Brzeziny

2019-04-01

Dnia 31 marca 2019 r., w IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Laetare parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach otrzymała nowego patrona. Relikwie I stopnia Błogosławionego Czesława, prezbitera wprowadził do świątyni jego współbrat dominikanin, o. Włodzimierz Wieczorek z Rzeszowa. Przekazał je oficjalnie na ręce ks. kanonika Józefa Knapa.

Oprawę uroczystej Eucharystii przygotowała schola i chór parafialny oraz młodzież ze szkoły w Brzezinach. Relikwie patrona zostały ustawione na specjalnie przygotowanym ołtarzyku z wizerunkiem bł. Czesława. Na obrazie patron przedstawiony był z kulą ognistą nad głową, która według tradycji ukazała się podczas oblężenia Wrocławia przez Tatarów, pod wpływem jego modlitwy. To niecodzienne zjawisko spowodowało ich odwrót. Uratował miasto przed atakiem wroga. Wierni w trakcie mszy prosili  go o wparcie w walce z odwiecznym wrogiem - Szatanem.

Błogosławiony Czesław żył na przełomie XII i XIII wieku. Habit dominikański otrzymał z rąk samego św. Dominika. Był założycielem i przeorem klasztorów w Pradze i Wrocławiu.

Uroczystość rozpoczęła w parafii ćwiczenia rekolekcyjne. To dobry czas, by tak jak syn marnotrawny powrócić w ramiona kochającego Ojca. Niech Miłosierny Pan obmywa nas z naszej winy, byśmy na wzór błogosławionego Czesława dążyli do chwały nieba.

Galeria zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola