Środa, 8 kwietnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Relikwie patrona młodzieży w Brzezinach

2019-04-28

Środa w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, 24 kwietnia 2019 roku w parafii Brzeziny przeżywana była bardzo uroczyście. Podczas popołudniowej Eucharystii Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta wprowadził do kościoła relikwie I stopnia świętego Jana Bosko, prezbitera.

Zostały one umieszczone, w specjalnie wykonanym dla brzezińskiej parafii, posrebrzonym relikwiarzu, który ufundowała pewna rodzina z Brzezin.

Ksiądz Biskup wniósł relikwie do kościoła przy śpiewie scholi parafialnej. W uroczystości wzięło udział wielu wiernych, gdyż odbyła się ona razem z sakramentem bierzmowania. Udzielony został 34 młodym z parafii Brzeziny.

Dzień uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Bosko nie był przypadkowy. Te włoski kapłan jest bowiem patronem młodzieży. Zebrani modlili się przez jego wstawiennictwo w intencji przyjmujących sakrament bierzmowania.

Święty Jan Bosko to XIX-wieczny kapłan, który uważany jest za jednego z największych pedagogów w dziejach Kościoła. Aby zapewnić stałą pieczę nad młodzieżą, założył dwie rodziny zakonne: Pobożne Towarzystwo św. Franciszka Salezego dla młodzieży męskiej - salezjanów oraz zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych dla dziewcząt. Jan Bosko posiadał rzadki nawet wśród świętych dar bilokacji. Najwięcej rozgłosu przyniosły mu jednak dar czytania w sumieniach ludzkich, którym posługiwał się niemal na co dzień.

Niech orędownictwo Świętego Jana Bosko wspiera szczególnie młodzież parafii.

Galeria zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola