Piątek, 18 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Radość przy wspólnym stole

2019-05-10

W sobotę, 4 maja 2019 roku w Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach odbył się II Dzień Seniora. Organizatorami spotkania był Parafialny Zespół Caritas im. Bernardyny Jabłońskiej w Brzezinach i Rada Sołecka Brzezin. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 seniorów 70+ z Parafii Brzeziny.

Uroczystość rozpoczęli Prezes PZC Aneta Łyżwa i Sołtys Brzezin Ryszard Znój, którzy powitali przybyłe osoby. Gośćmi specjalnymi był Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras i ks. kanonik Józef Knap – proboszcz Parafii Brzeziny, którzy podziękowali seniorom za ich wieloletnią pracę kształtującą młodsze pokolenia a także za ogromne zaangażowanie w krzewienie wartości chrześcijańskich.

Zgromadzeni seniorzy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, słodkimi ciastami i licznymi przystawkami, które zostały przygotowane przez wolontariuszy PZC w Brzezinach. Spotkanie uświetniła część artystyczna Kabaretu Jeszcze nie Starszych Panów z Morawicy, występ solowy Pani Renaty Posłowskiej – sołtysa Kowali a także loteria fantowa, którą poprowadził Damian Zegadło. Dalsza część spotkania przebiegła w atmosferze wspólnego śpiewania znanych piosenek biesiadnych przy dźwiękach akordeonu, na którym grał Pan Andrzej Wieczorek z Brzezin. Goście mieli także czas na luźne rozmowy przy herbatce i ziółkach, w których dominowały wspomnienia i życzenia kolejnego spotkania się w tym samym miejscu za rok.

Mamy nadzieję, że Dzień Seniora na stałe wpisze się w kalendarz spotkań Parafii Brzeziny. Z roku na rok seniorzy dowodzą, że choć starsi wiekiem, wciąż są młodzi duchem i chętnie uczestniczą w organizowanym spotkaniu.

  

« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola