Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Kwesta na rzecz cmentarza

2010-01-13

31 października i 1 listopada 2009 r. odbyła się kwesta na rzecz cmentarza parafialnego w Brzezinach. Została zorganizowana wraz ze scholą parafialną oraz harcerzami ze szkoły w Brzezinach i Kowali. Hasło przewodnie – Człowiek na tyle istnieje, na ile pamiętają o nim inni.

Członkowie Stowarzyszenia oraz dyrektor ZSz w Brzezinach, Dariusz Pabian, kwestowali razem z harcerzami przy bramach cmentarza. Każdy, kto wrzucił ofiarę do puszki, otrzymywał pamiątkową cegiełkę. Młodzież ze scholi parafialnej sprzedawała znicze-cegiełki i książki W cieniu krzyży, w cieniu brzóz. Cały dochód z kwesty w wysokości 4 974,21 zł został wpłacony na konto parafii z przeznaczeniem na odnowienie zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Brzezinach.

By rozbudzić zainteresowanie cmentarzem, przygotowano wielki plakat pt. Zasłużyli na naszą pamięć. Przez trzy dni odwiedzający groby bliskich mogli przeczytać na nim krótkie informacje o zasłużonych ludziach pochowanych na Brzezińskim cmentarzu. Kwesta połączona była również z uczczeniem pamięci tych ludzi przez postawienie na ich grobach od Stowarzyszenia zniczy z pamiątkową plakietką.

Organizatorzy są zadowoleni z pierwszej kwesty, ale mają nadzieję, że kolejne będą jeszcze bardziej owocne i weźmie w nich udział więcej osób.

Zapraszamy do galerii zdjęć z kwesty.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola