Niedziela, 9 sierpnia 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Mieszkańcy działają, aby w centrum wsi powstała wiata integracyjna

2019-10-31

Trwają prace związane z adaptacją pozostałości parafialnego budynku gospodarczego w Brzezinach. Sołtys Ryszard Znój wraz z członkami rady sołeckiej, panem Andrzejem Noskiem i panem Tadeuszem Węgrzynem, a także pan Wiesław Frankowicz, sołtys Nidy, i pan Krzysztof Znój, mieszkaniec Nidy, wykonali wycinkę i wywózkę drzew, które na ten cel przekazała Wspólnota Leśna z Nidy. Teraz drewno czeka obróbka.

Należy podkreślić, że dzięki rozbiórce starej tzw. „organistówki” plac w centrum Brzezin zyskał nowy wygląd. Jest przejrzyście, ale dla całkowitego uporządkowania terenu należy wykonać jeszcze wiele robót. Miasto i Gmina Morawica w najbliższym czasie ma zlecić rozbiórkę budynku murowanego.

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od Fundacji Lafarge w drodze konkursu, jak również dzięki zadeklarowanemu wsparciu miejscowej Kopalni Lafarge, planuje się do końca kwietnia 2020 r. zaadaptować budynek gospodarczy. Powstała wiata będzie służyć nie tylko mieszkańcom Brzezin, ale również Nidy czy Podwola. Serdeczne podziękowania należą się Wspólnocie Leśnej z Nidy za przekazane drewno, jak i mieszkańcom, którzy do tej pory ciężko pracowali przy ww. pracach.

Apelujemy o zaangażowanie innych osób do pomocy przy realizowanym projekcie. Każdy gest i każda para rąk są mile widziane. Chętni, którzy mogą poświęcić trochę wolnego czasu, aby zadbać o nasze wspólne otoczenie, mogą zgłosić się do pana Ryszarda Znoja, sołtysa Brzezin. Bardzo prosimy o zaangażowanie, bo efekt będzie na pewno cieszył każdego.

Zapraszamy do galerii zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola