Piątek, 18 września 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Porządki w centrum Brzezin

2020-03-01

Plac Ks. Augusta Żołątkowskiego leżący w centrum miejscowości, w pobliżu szkoły i kościoła, nie prezentował się zbyt ciekawie. Zasłaniały go wielkie stare drzewa oraz porozrastane dziko krzewy i chaszcze. Po każdej większej wichurze chodniki zasłane były gałęziami, a liście zanieczyszczały wodę w fontannie. Rowy były niedrożne.

Radnym Brzezin oraz członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola od dawna leżało na sercu uporządkowanie tego miejsca, by stało się wizytówką miejscowości. Sołtys Ryszard Znój zadbał o uzyskanie stosownych pozwoleń i przystąpiono do prac. W ruch poszły piły, siekiery i grabie. Do akcji włączyły się osoby z Rady Sołeckiej, z Zespołu "Brzezinianki", ze Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz niezrzeszeni mieszkańcy Brzezin. W sumie pracowało około 30 osób. Drzewa zostały poprzycinane, a niektóre całkiem wycięte. Zniknęły szpecące chaszcze. Odsłonił się widok na fontannę i świetlicę.

Przy okazji usunięto zalegające w rowach gałęzie, posprzątano leżące wszędzie butelki i puszki, wygrabiono śmieci oraz uschnięte liście i badyle. W przerwie prac można było się posilić pysznymi kiełbaskami z ogniska od firmy pana Sławomira Woźniaka. Dzięki wsparciu Miasta i Gminy Morawica wycięte krzaki i gałęzie zostały uprzątnięte przez pracowników ZGK. Pozostało jeszcze dokończenie prac porządkowych, a miejsce to będzie się prezentować naprawdę dobrze, zwłaszcza gdy roślinność się zazieleni wraz z nadchodzącą wiosną.

Wszystkim, którzy nie szczędzili swoich sił i czasu dla wspólnego dobra, i tym, którzy wsparli naszą akcję, składamy serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola