Niedziela, 25 lipca 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Budowa altany integracyjnej

2020-04-26

Dzięki zabiegom sołtysa Brzezin Ryszarda Znoja 17 czerwca 2019 roku została podpisana umowa z Fundacją Wspólnie LafargeHolcim w związku z rozstrzygnięciem Konkursu Grantowego „Wspólnie dla Regionu”. Sołectwu Brzeziny przyznany został grant w na realizację projektu pn. „Adaptacja pozostałości budynku gospodarczego na altanę integracyjną dla mieszkańców Brzezin” w wysokości 15 000,00 zł. Partnerami projektu było Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Parafia Brzeziny.

W ramach zadania do końca marca 2020 r. został wykonany nowy dach na starych murach budynku gospodarczego należącego do parafii. Musiały być wzmocnione i wyrównane pozostałości murów i filarów. Wszystkie prace nie zostały jeszcze zakończone w związku z ograniczeniami spowodowanymi koronawirusem. Planowane jest uzupełnienie brakujących kamieni, wyczyszczenie i zaimpregnowanie. Zostanie również uporządkowany i zagospodarowany teren wokół altany.

Nie po raz pierwszy zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności wykazała się Kopalnia Dolomitu Radkowice Lafarge Polska, która przekazała na wsparcie projektu 20 000,00 zł. Bardzo za ten hojny gest dziękujemy. Na podkreślenie zasługuje również aktywność członków Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz innych mieszkańców, którzy pracowali wiele godzin przy rozbiórce dachu i porządkowaniu terenu.

Docelowo powstanie piękne miejsce do wypoczynku i integracji dla wszystkich. Oby tylko jak najszybciej powróciły warunki sprzyjające integracji.

 

Przejdź do galerii zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola