Środa, 16 czerwca 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Kolejny szczyt zdobyty

2020-09-01

W sobotę 29 sierpnia 2020 r. odbył się 2. Rajd „Korona Brzezin”. Jego uczestnikami byli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin.

Grupa w godzinach popołudniowych zebrała się przy Świetlicy Przy Fontannie. Na początku zatrzymali się wszyscy przy kamieniu przypominającym o długości miejscowości Brzeziny. Przewodnikiem rajdu była Małgorzata Zegadło. Przybliżyła uczestnikom ideę ogródka zielnego i murala ze św. Franciszkiem, które powstały w ramach projektu ‘Laudato si’, realizowanego przez Szkolne Koło Caritas.

Gdy rajdowicze wyruszyli w drogę, minęli szkołę i remizę, aby przy kapliczce dedykowanej św. Hubertowi wejść do lasu. Trasa prowadziła obok leśniczówki, która na starej mapie oznaczona była jako gajówka. Po wyjściu z lasu grupa piechurów znalazła się na Podlesiu. Stamtąd udali się na przełaj (lub jak niektórzy mówili – na sagę) na jeden z brzezińskich szczytów – Górę Stokową (272 m n.p.m.). W tym miejscu Brzezinianie wspólnie zaśpiewali piosenkę „Stokowa Góra”, której autorem jest Marianna Węgrzyn.

Dalej łąkami i polami udało się przejść i znaleźć najwyższy punkt Góry Siedliskowej (273 m n.p.m.), na której znajduje się m.in. brzeziński kościół. Po wspólnym zdjęciu był jeszcze krótki postój na starym cmentarzu w lesie.

Na koniec grupa rajdowiczów dotarła do miejsca, gdzie paliło się już ognisko i tam przy wspólnym śpiewie i jedzeniu pieczonych kiełbasek zakończyli udany dzień.

Galeria zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola