Wtorek, 28 września 2021

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

3. Rajd Pieszy Korona Brzezin

2021-09-06

W sobotę 4 września 2021 r. odbył się 3. Rajd „Korona Brzezin” dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin.

Grupa uczestników zebrała się w godzinach popołudniowych obok Świetlicy Przy Fontannie, by udać się na pierwszy etap, który prowadził ulicą Dworcową w kierunku Podwola. Tam zatrzymali się wszyscy na krótki odpoczynek i modlitwę przy kapliczce Matki Bożej Kodeńskiej, ufundowanej przed kilku laty przez rodzinę Wojtysiów.

Dalej kierunek marszu prowadził polami w pobliżu terenów kopalni Lafarge. Z powodu ostatnich ulewnych opadów przeprawa był miejscami bardzo trudna. Humory jednak nie opuszczały uczestników. Pogoda była wyśmienita. Udało się pokonać wszelkie trudności i po około dwóch godzinach grupa ujrzała na horyzoncie krzyż usytuowany na Kowalskiej Górze (granica Brzezin i Kowali). To był cel rajdu. Zdobyty został kolejny klejnot Korony Brzezin. Po krótkim odpoczynku, połączonym z podziwianiem wspaniałych widoków i robieniem zdjęć, rajdowicze udali się w dalszą drogę w kierunku lasu. Nieplanowaną atrakcją była możliwość odwiedzenia mijanego lotniska dla modeli samolotów.

Na koniec grupa dotarła do świetlicy, gdzie czekał posiłek przygotowany przez jedną z członkiń stowarzyszenia. Tak zakończyło się aktywne popołudnie seniorów, spędzone w miłym towarzystwie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola