Niedziela, 29 maja 2022

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Misyjny patron

2022-04-01

„Świętość, której od was oczekuję, nie polega na tym abyście czynili cuda, ale by robić dobrze wszystko to co robicie (...). Nie chodzi o to, by robić wiele ważnych rzeczy, ale by czynić je dobrze. Bóg jest tak samo w rzeczach wielkich, jak i w małych” /bł. Józef Allamano/

W IV Niedzielę Wielkiego Postu 27 marca 2022 r. w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach (diecezja kielecka) rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzili o. Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye z Etiopii i dk. Michael Mille z Tanzanii ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 dokonali uroczystego wprowadzenia relikwii swojego założyciela Błogosławionego Józefa Allamano.

Specjalnie zaprojektowany do Brzezin relikwiarz ufundowała rodzina z Brzezin. Podczas uroczystości został on umieszczony na przygotowanym ołtarzu z obrazem błogosławionego. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola parafialna, a liturgię słowa – uczniowie ze szkoły w Brzezinach. Po mszach była możliwość nabycia różnych publikacji religijnych i różańców za dobrowolną ofiarę na rzecz misji. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał także pamiątkowy obrazek z nowym patronem. Uroczystość poprzedziła 9-dniowa nowenna odmawiana do błogosławionego.

Podczas homilii niedzielnej o. Ashenafi przybliżył wszystkim postać bł. Józefa i przypomniał o miłosierdziu Bożym płynącym z sakramentu pojednania i pokuty. Przez kolejne dni rekolekcji razem z diakonem Michaelem przedstawiali duchowość swojego założyciela, omawiając zarazem podstawowe prawdy wiary. Wzięli także udział w Drodze Krzyżowej w terenie.

Niech Błogosławiony Józef Allamano inspiruje parafia z Brzezin do niesienia Ewangelii na krańce świata, a także na peryferia swojej parafii.

Galeria zdjęć


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola