Bogumiła Izabela Skóra

Urodziła się 27 stycznia 1981 roku w Brzezinach, tu też ukończyła szkołę podstawową. W Sandomierzu w Technikum Przemysłu Spożywczego im. Komisji Edukacji Narodowej uzyskała dyplom technika żywności. W 2006 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Obecnie pracuje w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Brzezinach.

Debiutem jej kariery poetyckiej był tomik wierszy Tunel, który wydała pod panieńskim nazwiskiem Wojtyś. Wiersze Bogumiły ukazywały się w prasie: "Europa Studencka" "Wiadomości Morawickie”. Za swoją twórczość zdobywa różnego typu nagrody, np. III miejsce w III Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Literackim w Kielcach "Godność człowieka". W 2008 roku otrzymała tytuł "Twórcy Regionu 2008". Jak sama mówi, jej literacką matką jest Pani Daniela Kowalska, dzięki której wiersze Bogumiły Skóry ujrzały w końcu światło dzienne. Ostatni opublikowany przez nią tomik poezji nosi tytuł Stan duszy.

Bogumiła Izabela Skóra angażuje się także w prace społeczne. Należy do sekcji literackiej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, gdzie pełni funkcję sekretarza. Jest członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365