15 lat działalności

W sobotę 21 października 2023 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin świętowało 15 lat swojej działalności. Obchody rozpoczęła Eucharystia w brzezińskim kościele w intencji członków tej grupy.

Druga część świętowania odbyła się w remizie OSP. Przybyli na nią licznie członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, a wśród nich: przedstawiciele władzy, dyrektorzy i prezesi i przewodniczący lokalnych instytucji oraz organizacji.

Na początku prezes stowarzyszenia Marianna Węgrzyn poprosiła, aby minutą ciszy uczcić dwóch członków grupy, którzy w ostatnim czasie odeszli z tego świata. Następnie przedstawiła po krótce dokonania brzezińskiej organizacji z ostatnich 5 lat.

Później był czas na laudacje i gratulacje dla członków stowarzyszenia. Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras w swoim wystąpieniu docenił wszelkie podjęte inicjatywy oraz zrealizowane działania. Dla uczczenia jubileuszu przybył ze smacznym tortem, który stał się okazją do wyśpiewania "100 lat". Wydarzenie uświetnił również krótki recital akordeonowy Krzysztofa Korbana.

Świętowanie trwało długo przy smacznym poczęstunku i wspólnym śpiewie.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365