15 lat na chwałę Pana

W niedzielę 2 października 2016 roku Schola Parafialna im. św. Stanisława Kostki w Brzezinach świętowała 15 rocznicę działalności.

Jak sami członkowie scholi napisali:

Historię można by zacząć tak: W sobotę 6 października 2001 roku trójka przyjaciół z Brzezin zorganizowała pierwsze spotkanie scholii parafialnej. Początki nie były łatwe… Ale prawda jest trochę inna. Bóg sam układa najlepsze scenariusze. Wszystko, co się wydarzyło jest Jego darem. Te 15 lat minęły tak szybko. Wszystko się zmieniało: skład scholii, repertuar, księża, miejsca spotkań, podejmowane inicjatywy… Jedno, na szczęście było stałe. Każdy śpiew zaczynamy i każde spotkanie kończymy modlitwą. To ona wiele razy nam pomogła rozwiązać różne problemy. Dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do scholii. Na pewno wspomnienia pozostają w każdym z nas, a dusza ciągle śpiewa. My wciąż staramy się chwalić Pana jak potrafimy najlepiej. Nie zawsze śpiew wychodzi tak jakbyśmy chcieli, nieraz brakuje osób, albo nie ma sił i czasu, ale Bóg swoje dzieło utrzymuje nadal. Co będzie dalej, czas pokaże. Jak mawiał nasz patron: „Początkiem, środkiem i końcem rządź łaskawie Chryste!”

O godz. 10.00 była celebrowana msza święta za członków scholi. Po niej odbyło się spotkanie w Świetlicy Wiejskiej, w którym wzięli udział także przedstawiciele innych miejscowych grup.

Gratulujemy jubileuszu i życzymy wytrwałości na dalsze lata.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365