Patron zatroskanych o ewangelizację

W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. parafia Brzeziny otrzymała kolejnego patrona bł. Franciszka Marię od Krzyża Jordana, którego relikwie wprowadzili jego duchowi synowie. Trafiły do kościoła dzięki rodakowi, ks. Markowi Jędrosze, który ufundował też relikwiarz.

Oprawę liturgii przygotowała schola parafialna oraz parafianie. Homilie na mszach św. tego dnia głosił ks. Tomasz Raćkos, wikariusz prowincjalny salwatorianów w Krakowie. Przybliżył życiorys bł. Franciszka Jordana, założyciela zgromadzeń zakonnych salwatorianów i salwatorianek. Nowy patron miał talent do nauki języków, znał ich ponad 40. Po latach wielkich dokonań ewangelizacyjnych zmarł samotnie w przytułku dla bezdomnych w 1918 roku. "Kościół nazywa oficjalnie błogosławionego Franciszka Jordana niestrudzonym głosicielem Ewangelii. Podczas beatyfikacji, która miała miejsce w 2021 roku, został nazwany przez papieża Franciszka patronem ludzi zatroskanych o ewangelizację" - mówił kaznodzieja.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan mawiał: „Dopóki jest na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata, nie wolno ci spocząć”. Niech patronuje wszystkim, którzy starają się głosić innym Ewangelię.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365