A my do Betlejem!

W Dzień Bożego Narodzenia 2022 roku już drugi raz na placu ks. Augusta Żołątkowskiego w Brzezinach zorganizowane zostało Brzezińskie Betlejem, na które licznie przybyli mieszkańcy bliskiej i dalszej okolicy. Wydarzenie przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS, których członkowie przebrali się w stroje pasterzy i aniołów.

Brzezińskie Betlejem rozpoczął puszczony fragment Ewangelii św. Łukasza opowiadający o narodzinach Jezusa. W tym czasie w centrum szopki znalazła się Święta Rodzina (rodzina Bentkowskich z Kowali). Podczas kolędy do żłóbka przybyli w pięknych strojach pasterze i złożyli pokłon Nowonarodzonemu. Rozpoczęło to wspólne kolędowanie, w którym pomogły przygotowane i rozdane zebranym śpiewniczki. Na każdego przybyłego czekała także rozgrzewająca herbata.

W przerwach między kolędami odbył się Quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu dla zespołów rodzinnych oraz dekorowanie przez dzieci papierowych choinek.

Największym zainteresowanie cieszyły się zwierzęta, które pojawiły się wokół Świętej Rodziny. W tym roku były to: kucyk, koza, owca z jagniętami, psy, kot, króliki, kury, bażanty i gołębie.

Wśród gości, którzy zabrali głos warto wymienić Burmistrza Miasta i Gminy Morawica oraz Proboszcza Parafii Brzeziny. Wydarzenie poprowadził Damian Zegadło.

Szczególne podziękowania należą się dla:

- Jarosława Chmury, Janusza Jędrochy, Ryszarda Znoja, Stanisława Nowaka, Mariana Zegadło, Wojciecha Kruka, Zdzisława Jędrochy - za wypożyczenie zwierząt

- Tadeusza Węgrzyna, Pawła Barana, Aleksandry Głodek, Barbary Malickiej, Krzysztofa Kubickiego - za pomoc w organizacji

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365