Adoramus te Domine...

13 marca 2010 roku w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Brzezinach młodzież z Parafii zorganizowała modlitwę z kanonami z Taizé. Pomimo niskiej temperatury zgromadziła się niemała liczba osób nie tylko z Parafii, ale także z Kielc, Piotrkowic i okolic.

W związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Kapłańskim zebrane osoby modliły się szczególnie w intencji osób powołanych do posługi kapłańskiej. W nietypowy klimat wprowadziła specjalnie przygotowana dekoracja w duchu Taizé (tj. ikony, świece oraz pomarańczowy materiał) sprzyjająca kontemplacji. Czuwanie poprowadziły osoby z punktu Taizé z Kielc. Wielokrotnie powtarzane polskie i obcojęzyczne śpiewy przeplatane były krótkimi wezwaniami modlitewnymi. Kanony zawierające jedno lub dwa zdania z Pisma Świętego pomogły wprowadzić w klimat medytacji. Gdy nastała kilkuminutowa cisza, każdy mógł przez chwilę spotkać się sam na sam z Bogiem. Na koniec odbyła się adoracja Krzyża. Trwające kilkadziesiąt minut nabożeństwo różniło się od powszechnie znanych. Każdy kto chciał mógł podejść do specjalnie umieszczonej na podłodze Ikony Krzyża, położyć na niej swe czoło i oddać Chrystusowi to, co ukryte w naszym sercu.

Po zakończeniu spotkania modlitewnego zgromadzona młodzież zaproszona przez Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży ks. Rafała Nowińskiego, udała się na mały poczęstunek do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

To niezwykłe wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia modlitwy Taizé. Dziękujemy osobom, które animowały modlitwę, młodzieży z naszej parafii oraz ks. Rafałowi Nowińskiemu. Wszyscy czekamy na kolejne takie spotkanie w naszej Parafii.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365